..:: Endry DJ ::..

Mir Ser Erdhet
 
ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kylie Minogue shopping tek "gabi" londinez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Dark_Angle
Admin
Dark_Angle

Male
Numri i postimeve : 38
Age : 30
Location : Kos (Greece)
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Kylie Minogue shopping tek "gabi" londinez   Sun Nov 04, 2007 3:58 am

Kylie Minogue shopping tek "gabi" londinez Fotot pushtojnė revistat britanike
Fotografohet nga paparaci shqiptar, Jani Janēe

Nga Londra Muhamed Veliu

Kėngėtarja australiane, Kylie Minogue, ėshtė rikthyer nė faqet erevistave britanike me fotot e realizuara nga paparaci shqiptar, JaniJanēe, duke blerė rroba tė vjetra te "gabi londinez". Fotot janėmarrė brenda njė panairi veshjesh tė vjetra tri ditė mė parė nė zonėne Ēelsit. Nė foto duket kėngėtarja e veshur me njė fustan tė verdhė,duke kontrolluar pėr veshjet e vjetra qė mund t`i vinin. E qeshur sigjithmonė, 39-vjeēarja e lindur nė Melbourn ka bashkėbiseduar meshitėsit e rrobave. Janēe e ka pasur tė vėshtirė tė fotografojė meaparatin e madh, pasi nuk lejohej tė futej brenda nė panair.Ai ka zgjedhur njė mėnyrė tjetėr. "Pagova tre paund pėr hyrjen si tėgjithė tė tjerėt. Iu vura Kylie-t nga mbrapa, shyqyr qė nuk kishteroje me vete. Nxora aparatin tim tė vogėl, tė cilin e mbaj me vetekudo qė shkoj dhe fillova ta fotografoj nga shumė afėr. Kylie nukreagoi fare, pasi kujtoi se isha njė fans i saji", tregon pėr "Shqip"Janēe.Sipas tij, nė njė moment ajo e ka pėrshėndetur. Shqiptari e kafalėnderuar mė pas pėr fotot, duke i treguar qė ishte paparac.Ajo ka qeshur, duke iu drejtuar shqiptarit me fjalėt: "Nuk ma pristemendja qė edhe kėtu do tė mė fotografonit. Jeni me tė vėrtetė tė zotėnė punėn tuaj". Fieraku Janēe nuk ka mjaftuar me kaq. I ka kėrkuarnjė tjetėr favor kėngėtares me zė tė bukur, qė ajo tė pozonte mebashkėshorten e tij, kėrkesė qė ajo nuk e ka refuzuar.Ėshtė hera e dytė qė aparati i vogėl e nxjerr shqiptarin
tė kthyer nėtmerr tė VIP-ave botėrorė nga situata. Tre vjet mė parė, ai do tėfotografonte brenda nė avionin e linjės Nju-Jork -Londėr aktorenSiena Miller, duke fjetur, por me zinxhirin e pantallonave tėpambėrthyer. Kjo foto, sa herė qė riprintohet nė gazeta apo revistapaguhet 1,500 sterlina. Minogue, e cila ka luajtur edhe nė gjashtėfilma, ku mė i rėndėsishmi "Mouling Rouge" nė 2005-ėn, u pėrball menjė sėmundje tė gjatė nga kanceri nė gji. Kohėt e fundit ajo u ndaedhe nga i dashuri.Sipas tabloidėve britanikė, shkaku i ndarjes ishte tradhtia qė ai ibėnte me vajza tė tjera, tė cilat ėndėrronin tė kishin nė krevat tėdashurin e Kylie.Pėr momentin ajo ėshtė single nė pritje tė marrjes sė njė ēmimi tėquajtur "Music Industry Trusts" pėr kontributin e saj nė industrinė emuzikės. Ajo do bėhet e para kėngėtare femėr qė merr njė ēmim tėtillė kaq prestigjioz. Kylie e nisi karrierėn e saj si kėngėtare emuzikės pop nė vitin 1988 me kėngėn e kthyer nė hit "I should be solucky" (Unė duhet tė jem me shumė fat), duke shitur 50 milionė kopjesingle nė tė gjithė botėn. Ndėrsa albumi i saj i parė u ble nga 40milionė njerėz. Momentalisht ajo po punon nė njė studio londineze nėAbbey Road e pėrdorur nga "Bitėllsat" me albumin mė tė ri, qė pritettė dalė nė qarkullim pas disa muajsh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endry-dj.1talk.net
^^Geni^^

^^Geni^^

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 32
Registration date : 28/11/2007

MesazhTitulli: Really Champion   Wed Nov 28, 2007 1:33 am

“Rally Gumball” ēel sezonin turistik . Sot Tirana do te perjetoje nje dite te veēante per shkak te turneut prestigjioz tė makinave luksoze “Rally Gumball", n je aktivitet i bukur qe do teė vazhdoje edhe neser. Ky eveniment eshte cilėsuar i nje rendesie te veēante nga ministri i turizmit Ylli Pango, persa i takon celjes se kėtij sezoni turistik ne vend.
KUFIZIM NE QARKULLIM
Me rastin e organizimit te kesaj gare me makina , sot dhe neser ne Tirane do te kete kufizime ne qarkullimin e automjeteve ne disa rruge dhe sheshe kryesore. Keto kufizime jane masa qe merren nga drejtoria e policise se Tiranes per te garantuar zhvillimin normal te aktivitetit. Keshtu sot , ne date 2 Maj, ne te dyja anet e Bulevardit “Deshmoret e Kombit”, nga Ura e Dajtit deri tek Sheshi ”Nene Tereza” si dhe ne Sheshet “Nene Tereza”dhe ”Italia”, nuk do te lejohet parkimi i automjeteve. Ndersa ne te dy keto sheshe , duke filluar qe sot ne mesdite deri neser ne perfundim te gares me makina rally, nuk do te lejohet qarkullimi i asnje automjeti. Policia e Tiranes, kerkon mirekuptimin e gjithe kryeqytetasve per keto kufizime ne trafik, ne sherbim te zhvillimit sa me normal te ketij aktiviteti sportiv.
..


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kylie Minogue shopping tek "gabi" londinez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..:: Endry DJ ::.. :: Temat :: Lajme Nga Vipat ne Bote-
Kėrce tek: