..:: Endry DJ ::..

Mir Ser Erdhet
 
ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   Tue Nov 20, 2007 2:10 am

DEDIKIME PER DASHURINE

_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Varsja E Cmuar   Tue Nov 20, 2007 2:10 am

Si lule trendafili

si ere karafili

si uji ne perrua

je ti per mua....

kurr mbi varrin tim

te fillojne punimet

kur mbi trupin time

te fillojne vajtime

kur mbi koken time

te vihet kurora

atehere do te thuash

"vertet te HARROVA"

_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Jeta   Tue Nov 20, 2007 2:11 am

Shkruaj ti moj pende

shkruaj pa pushim

qe ta keshe ne kete jete

perhere nje kujtim.

Syri kudo sheh

...por zemra per nje rreh.....

_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
Baby_Girl

Baby_Girl

Female
Numri i postimeve : 4
Age : 33
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Vetem Ty Te Dua   Tue Nov 20, 2007 2:18 am

Nje nate e gjtate po vjen

dhe sdi si ta kaloj

gjumi me eshte prishru

vec per ty mendoj.

kete zemer te shkrete

ti ma ke coptuar

me pamjen e brishte

me ke shkatarruar.

Me Fjale eshte e veshtrire

qe te ta shpjegoj

se ne kete bote

vec ty te dashuroj.

Dhe un pres mengjesin

qe te zbardhi perseri

dhe nje ze me tote

dua ta shoh tani.

Per here te pare ne jete

sic thote me mua

por di vetem nje gjeqe me shpirt te dua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Dark_Angle
Admin
Dark_Angle

Male
Numri i postimeve : 38
Age : 30
Location : Kos (Greece)
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Loti Per NENEN   Tue Nov 20, 2007 2:20 am

Kjo eshte historia e nje "djali" nga shqiperia

e nje "djali" te zakonshem si qindra mij te tjere

qe as nuk e ndihmoi dhe e pengoi demokracia

per te marre rrugen e kurbetit larg shtepise se mjere.

Pesembedhjete pranvera akoma pa i mbyllur

i vihet mbrapa dajos edhe niset per ne Greqi.

Babi i kishte vdekur qe i vogel

ndera nena e kujtonte

edhe qante dite e nate me lot te zi.

Si shkonte mendaj dhe as qe e mendonte

punen qe bente "djali" jashte shtetit

per te mbajtur shtepine.

As qe i kishin thene e as e imagjinonte qe

"djali" i saj te punonte duke shitur heroine.

Qe tetembedjete vjece kerkonte

fatin anembane Europes duke u marre me tregeti,

Zvicer dhe Itali,Belgjik e ne Gjermani

deri sa e arrestojne dhe e burgosin ne Greqi.

Kalonte koha ikte ngadale

ashtu sic mund te ikin ne burg dhe ne dhe te huaj

minuti behej ore edhe ora behej dite,dita-dites

behej muaj deri sa erdhi gjygji dhe u be seanca

dhe u more vendimi qe "djali" te lirohej.

Keshtu qe e derguan ne Pirea

ne rajon te policise qe "djali" te transferohej ne Shqiperi

me pak fjale nga Greqia te debohej.

"Djalit" nuk i durohej

per te mesuar si eshte nena merr motren ne telefon,

motrai thote se nena nuk eshte mire

vetem kaq, vellai te vertet i kerkon motra hesht nuk ia tregon.

Pas Kater ditesh "djalin" e nisin per neShqiperi

sapo zbret ne kakavije taksise i hipen menjehere

direk nne spital vete e takon doktoret nena nuk ka shpetim.

"Djalit" i iken truri i shemben enderrat dhe planet qe kishte

bere bota fillon i rretullohet mblesh veten per nje moment

te mjeket afrohet,,,,Aman cfar te doni tju jap vec nena te sherohej

dhe do keni cfar te me thoni

do shkoj ku te me dergoni vec nena te behej mire.

Mundohu te qetesohesh dhe degjo ketu mor bire

disa semundje smund te sherohen sa do qe te kesh deshire.

Por A Behej keshtu thjesh ti thuhej lamtumire

motra e vogel dite e nate bashk me nene ne dhome

"djali" i jepte kurajo dhe i lujtej zotit

qe te mos mbetej jetime,,,por nena ra ne KOMA.

Nena nuk fliste me,jo nuk degjonte

vec nga syri i djathte i pikonte nje lot.

Jashte vetetimat,bubullimat qante qielli qante vajza qante "djali"

pse ma bere kete o zot.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Me ka munguar nena me ka munguar

ku ti them dy fjal per ta perqafuar

me nje mendim ta qetesoj zemren time

se tani po clodhesh atje larte o nena ime


_________________
YOUR----EYES---KILL---ME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endry-dj.1talk.net
Dark_Angle
Admin
Dark_Angle

Male
Numri i postimeve : 38
Age : 30
Location : Kos (Greece)
Registration date : 07/10/2007

MesazhTitulli: Per AMANDEN   Tue Nov 20, 2007 2:22 am

Nese kam fryme thithe ti o zemer

nese kam lot fshije ti o engjell

nese kam jete jetoje ti per mua

gjithcka timen merre vec

lereme te te dua PER TY AMANDA

_________________
YOUR----EYES---KILL---ME
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endry-dj.1talk.net
Rezarta
Fillestar/e
Fillestar/e
Rezarta

Female
Numri i postimeve : 8
Age : 32
Registration date : 02/11/2007

MesazhTitulli: Jeta   Tue Nov 20, 2007 2:23 am

Jeta eshte e shurter

ndoshta edhe e gjate

por si qiriri i ndezur

shkrihet pak nga pak.

Ka kohe me diell

ka kohe me shi

me e keqa fare eshte

kur ben stuhi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rezarta
Fillestar/e
Fillestar/e
Rezarta

Female
Numri i postimeve : 8
Age : 32
Registration date : 02/11/2007

MesazhTitulli: Dashuria   Tue Nov 20, 2007 2:26 am

Dashurine Jetoje

sa te jete jeta

por kurre mos perfundosi Romeo dhe Zhuljeta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Rezarta
Fillestar/e
Fillestar/e
Rezarta

Female
Numri i postimeve : 8
Age : 32
Registration date : 02/11/2007

MesazhTitulli: E Vetmuar   Tue Nov 20, 2007 2:27 am

Kalojne Ditet

kalojne pa u kuptuar

por ne vete vete secndihem e vetmuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Genta
Fillestar/e
Fillestar/e
Genta

Female
Numri i postimeve : 12
Age : 32
Registration date : 09/10/2007

MesazhTitulli: Vajza   Tue Nov 20, 2007 2:32 am

Ujin e pishem

mos e turbullo

dhe vajzen qe dokurr mos e tredheto
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Genta
Fillestar/e
Fillestar/e
Genta

Female
Numri i postimeve : 12
Age : 32
Registration date : 09/10/2007

MesazhTitulli: Gabim   Tue Nov 20, 2007 2:32 am

Ndodhi Cfar Ndodhi

tani jam penduar

por smund ta kuptoj

se ku kam gabuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
^^Geni^^

^^Geni^^

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 32
Registration date : 28/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Nov 30, 2007 12:16 am

Tė kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalė mbyllen...
njė buzeqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qė shkelqejne atje lartė
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Tė kam enderruar,"
njė ze tingellon
dhe...
sėrish heshtja mbreteron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Nov 30, 2007 12:17 am

SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.
_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Fri Nov 30, 2007 12:20 am

Kjo dashuri" <hr style="COLOR: #b6b6b6" SIZE=1>Kjo dashuri
kaq e rrembyer
kaq e brishte
kaq e bute
kaq e pashprese
kjo dashuri
e mire si koha
kur koha eshte e mire
e keqe si koha
kur koha eshte e keqe
kjo dashuri kaq e vertete
kjo dashuri kaq e bukur
kaq e sinqerte
kaq e lumtur
kaq e lehte
qe dridhet nga frika si nje femije ne terr
dhe kaq e sigurte ne vetvete
si ne mes te nates nje njeri i qete
kjo dashuri qe u fuste friken te tjereve
i bente te flisnin
i bente te zbeheshin
kjo dashuri e pergjuar
se e pergjonin
e plagosur,e varrosur
e mohuar,e harruar
e plagosnim,e varrosnim
e mohonim,e harronim
kjo dashuri e tere
kaq e gjalle ende
e perdiellur krejt
dashuria jote
dashuria ime
dashuria qe kishim
dicka gjithnje e re
qe s'ka ndryshuar asfare
e vertet si bime
dritheruese si zog
e ngrohte si behari
ne te dy mund te shkojme
e te vime
mund te harrojme
gjumi mund te na zere
mund te zgjohemi,te vuajme,te plakemi
rishtas te fleme
vdekjen te enderrojme
te zgjohemi risht,te buzeqeshim,te qeshim
e te rinohemi-
dashuria jone mbetet aty
kokeforte,kokeshkemb,kokederre
e gjalle si deshira
mizore si kujtesa
marraqe si pendimet
e embel si kujtimi
e ftohte si mermeri
e bukur si dita
e brishte si nje femije
na kqyr buzeqeshur
pa na thene asgje prej gjeje
dhe une e degjoj e ngjethur
dhe kelthas
kelthas per ty
kelthas per vete
te lutem
per ty, per veten e per te gjithe ata qe dashurohen
e qe jane dashuruar
po,une kelthas
per ty,per veten,per te gjithe te tjeret
qe nuk i njoh
Rri ku je
atje ku ke qene
qendro
mos leviz
mos shko
ne qe dashuroheshim te kemi harruar
ti mos na harro
vec ty te kemi pasur mbi kete dhe
na ngroh
nga larg e me larg
s'ka rendesi se ku
nje shenjez jete na dergo
shume me vone, ne nje kend te pyllit te kujteses
papritmas mugello
doren na jep
e na shpeto...

_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
Endry-Dj
Admin
Admin
Endry-Dj

Male
Numri i postimeve : 62
Age : 30
Location : ALBANIA
Registration date : 05/10/2007

Lorja
Crazy Taxi: 5

MesazhTitulli: Puthjet Sipas Horoskopit   Fri Nov 30, 2007 12:25 am

Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
<hr style="COLOR: #d1d1e1" SIZE=1>Dashi:
Puthjet e dashit janė te shpejta, perplote kenaqesi qe zgjasin pak

Demi:
Puthjet e demit janė te buta dhe mund te zgjasin me ore te tera

Binjaket:
Puthjet e binjakeve shpesh herė nderpriten me te qeshura te papritura dhe me qeshje spontane

Gaforrja:
Puthjet e gaforres janė te buta, te nxehta dhe nuk pushojne kurrė

Luani:
Luanet puthin egersisht dhe presin duartrokitje

Virgjeresha:
Puthjet e virgjereshea janė te rregullta dhe aq te buta, sa partneri heton vetėm pas nderprerjes

Peshorja:
Jeni aq te ndrydhur sa vėshtirė dhuroni puthje

Akrepi:
I kaperceni puthjet dhe kaloni ne... cfardo qe ju bie ndėrmend

Shigjetari:
Puthjet e tuaja janė spontane, ashtu qe atė qe e puthni gjithmon kėrkonė edhe me ....


Bricjapi:
Puthjet e tua janė momentet ne te cilat keni hasur ne lodhjet dhe stresin e ditės

Ujori:
Puthjet tuaja janė te lengeta dhe me se shumti dėshironi ti mbani sytė hapur

Peshqit:
Derisa putheni, sytė tuaj xixellojne, janė romantike dhe zgjasin shumė....

_________________
Www.Endry-Dj.1Talk.Net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://endry-dj.1talk.net
labinot
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: +37744592555   Thu Mar 20, 2008 3:38 am

tung
si je a
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
..:: Endry DJ ::.. :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: